• sk
  • cz
  • hu
  • ru

Tinnitus A-Z

Zbaviť sa tinnitu

Existuje cesta k trvalému vyliečeniu

Odkedy sa ľudia naučili navzájom komunikovať, počúvať niečo od iného bolo považované za príjemný zážitok. Aj šelest lístia na stromoch počas prechádzky po stromovej aleji alebo vtáčí spev akoby prichádzal z výšin nebies. Takisto počúvanie koncertu obľúbenej kapely alebo hudobníka je stále jedným z najúžasnejších zážitkov. Ale keď po návrate človek začne vnímať neutíchajúce zvuky ako praskanie, pískanie alebo zvonenie vo dne v noci, zistí, že s ušami sa deje niečo skutočne veľmi zlé. Je možné, že po lekárskom vyšetrení môže byť neskôr diagnostikovaný tinnitus v oboch ušiach a lekár potvrdí, že v súčasnosti neexistuje dostupná liečba. Dotyčná osoba možno povie zbohom všetkým koncertom navždy. Život sa môže zrazu zvrtnúť na neúnosné peklo až do svojho konca.

Čo je tinnitus: Historické fakty

Predsa ten človek nie je jediný, ktorý dostal túto charakteristickú anomáliu a ani to nie je nič nové, čo by sa tu už nevyskytlo. História tinnitu vlastne siaha až do 1600 pred n.l. alebo aj ďalej, keď Egypťania boli postihnutí tými istými príznakmi, pre ktoré objavili niekoľko opatrení k úľave, ktoré sa našli v ich ostatkoch. Takisto staroveký grécky učenec a filozof Aristoteles sa stal obeťou tinnitu a naozaj napísal sériu úvah na túto tému. Môže sa zdať zvláštne, ale faktom zostáva, že starí Egypťania bežne na zmiernenie tinnitu používali infúziu.

Napriek tomu tinnitus až donedávna zostal jednou z nevyriešených hádaniek medicíny, kým sa nepokúsila o odstránenie tinnitu úžasná kniha "Tinnitus Miracle" – "Zázrak pre tinnitus", ktorá používa priekopnícke techniky a uvádza, že dokáže radikálne zmierniť až odstrániť tinnitus vo veľmi krátkom čase.

Liečba tinnitu

"Zázrak pre tinnitus", napísaná jednoduchým jazykom, popisuje 5 krokový spôsob, ktorý je cielený na odstránenie primárnych príčin tinnitu, zodpovedných za mučivé zvuky v ušiach. Systém bol odskúšaný a vo veľmi krátkom čase dokáže odstrániť príznaky a zabrániť opätovnému návratu. Okrem toho vrhá svetlo na témy, spojené s tinnitom.

  • Poznajte svoj tinnitus lepšie. Nie každý si je plne vedomý dôsledkov tejto stresujúcej choroby, ktorá je jasne vypracovaná v knihe.
  • Jednoduchá príčina, prečo viac ako 93% pacientov tinnitu nedostane úľavu.
  • Neodhalené faktory, ktoré pomôžu zastaviť nepríjemné zvuky v ušiach za veľmi krátky čas.
  • Veľmi nenáročný trojminútový test, ktorý potvrdí, ktoré z troch hlavných príčin prispievajú k tinnitu.
  • Terapeutická hodnota šiestich málo známych „super“ potravín, ktoré sú považované za významné pri znížení tinnitu.
  • Fakty a čísla o tinnite, ktoré určite udivia čitateľa, prečo to skôr nevedel.

Ale na zbavenie sa tinnitu potrebujete viac ako informáciu – to čo potrebujete vedieť, je odhaliť skutočné príčiny choroby

Zostáva faktom, že tinnitus môže byť spôsobený z viacerých dôvodov, pretože prispieva viacero faktorov. Takisto je viac spúšťačov, ktoré spustia symptómy. Väčšina konvenčných liekov a dokonca aj bylinné doplnky výživy a voľnopredajné lieky spôsobia, že iba obmenou liekov nevykoreníte symptómy. Spočiatku sa zdá, že zaberajú, pretože sa symptómy môžu postupne strácať, ale pretože pôvodné príčiny zostávajú, je takmer isté, že tinnitus sa čoskoro vráti. To je dôvod, prečo by ste mali tiež odstrániť pôvodné príčiny a nie iba symptómy. Je preto potrebné najskôr identifikovať tieto príčiny a potom sa pokúsiť ich odstrániť. Ak to raz dosiahnete, symptómy tinnitu sa tiež stratia.

Holistická liečba pri zbavení sa tinnitu

Tu prichádza na pomoc holistický prístup. Holistický prístup znamená zistiť všetky možné príčiny a liečiť telo ako celok. Ak je to vykonané, správna odporučená liečba môžu byť bylinné doplnky, diéta a zmeny životného štýlu, prípadne akupunktúra, prípadne iné. Holistický princíp pre tinnitus skutočne funguje a vskutku je to najúčinnejšia, ak nie jediná dnes dostupná liečba.